KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746233
nr 1274 6233
Sven Skald
(1905-1975), Sverige
Oljemålning, "I väntan på bussen, Malaga". Signerad, daterad -55. Olja på duk, 33x65 cm
Sven Skald, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1975 .
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:01:38
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Sven Skald
Läs mer om Sven Skald